Firma Mac-Graf powstała w 1994 r.

Firma Mac-Graf Jolanta Bela-Synowiec powstała w 1994 r. Początkowo firma zajmowała się jedynie sprzedażą folii i taśm służących do zabezpieczania towarów. W kolejnych latach rozszerzyła zakres prowadzonej działalności o sprzedaż innych materiałów opakowaniowych oraz akcesoriów i urządzeń do pakowania.

W 2005 r. uruchomiono produkcję folii pęcherzykowej LDPE w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw”. Szybki wzrost sprzedaży folii pęcherzykowej spowodował dalszy rozwój firmy i zakup kolejnych linii produkcyjnych. Dzięki temu nastąpiło rozszerzenie asortymentu oferowanych produktów i wzrost konkurencyjności. Firma rozwinęła działalność na dużo większym obszarze. Obecnie współpracujemy z klientami na terenie całej Polski oraz kilku państw Unii Europejskiej.

W 2011 r. otwarto oddział w Sosnowcu, który usprawnił logistykę i pozwolił na szybsze dostosowanie się do potrzeb klientów na obszarze południowej Polski.

Firma Mac-Graf w 2013 r. uruchomiła produkcję innowacyjnych wyrobów na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dzięki nowej opatentowanej technologii produkcji dotychczasowa oferta poszerzyła się o kolejne produkty: piankę polietylenową SONG, piankę laminowaną SONG oraz piankę nacinaną SONG w postaci poprzecznie nacinanych materiałów pasmowych.

Wysoka jakość wyrobów i konkurencyjna oferta firmy są doceniane zarówno przez klientów, jak i instytucje biznesowe o czym świadczą otrzymane nagrody i wyróżnienia. Dziewięciokrotnie otrzymany tytuł „Gazeli Biznesu” świadczy, że należymy do grona najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Potwierdza to również dwukrotnie otrzymany tytuł „Firmy Przyjaznej Klientowi” oraz certyfikat „Primus Inter Pares”. W roku 2014 zajęliśmy pierwsze miejsce w plebiscycie „Złota Setka Pomorza i Kujaw 2013 r.” – prestiżowym rankingu przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim w kategorii „Najbardziej innowacyjne małe i średnie firmy” za wprowadzenie na rynek nowej technologii.

Mac-Graf zatrudnia wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, którzy zapewniają kompleksową i rzetelną obsługę klientów. Polityka firmy zmierza ku dalszemu dynamicznemu rozwojowi, a co za tym idzie – utrzymania się w czołówce najlepszych.

Nagrody i wyróżnienia

„Złota Setka Pomorza i Kujaw” 2013 i 2015

„Złota Setka Pomorza i Kujaw” 2013 i 2015

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mac-Graf zajęło pierwsze miejsce w plebiscycie „Złota Setka Pomorza i Kujaw 2013” w kategorii „Najbardziej innowacyjne małe i średnie firmy”. W plebiscycie „Złota Setka Pomorza i Kujaw 2015” firma została wyróżniona po raz drugi, zajmując drugie miejsce w kategorii „Najlepsze średnie firmy pod względem wyników finansowych”.

„Przedsiębiorca najlepiej zarządzający różnorodnością oraz niedyskryminujący pracowników do 25. roku życia”

„Przedsiębiorca najlepiej zarządzający różnorodnością oraz niedyskryminujący pracowników do 25. roku życia”

Firma Mac-Graf może pochwalić się zdobyciem wyróżnienia w postaci drugiego miejsca w konkursie „Przedsiębiorca najlepiej zarządzający różnorodnością oraz niedyskryminujący pracowników do 25. roku życia” organizowanym przez Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości w roku 2014. Potwierdza to fakt, iż firma realizuje swoje cele, jednocześnie dając możliwość rozwoju młodym ludziom.

„Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”

„Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mac-Graf zostało wyróżnione dyplomem za zajęcie drugiego miejsca w konkursie organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy: ,,Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających od 51 do 250 osób. Nagroda ta potwierdza, że firma dba o najwyższe standardy bezpieczeństwa zdrowia i życia pracowników, mając przy tym na uwadze przepisy prawa pracy oraz bhp.

„Firma Roku Primus Inter Pares 2008”

„Firma Roku Primus Inter Pares 2008”

Firma Mac-Graf jest laureatem programu realizowanego pod patronatem Ministra Gospodarki i otrzymała tytuł „Firma Roku Primus Inter Pares 2008”. Tytuł ten przyznawany jest przedsiębiorcom uznanym na rynku i inwestującym w kapitał ludzki. Certyfikat uprawnia do posługiwania się zdobytym tytułem i znakiem towarowym w kontaktach handlowych oraz wszelkich kampaniach promocyjnych i reklamowych. Firma Mac-Graf tym samym zobowiązuje się do dołożenia wszelkich starań dla zwiększenia renomy znaku i tytułu poprzez właściwe wykorzystanie uprawnień oraz utrzymanie wysokiej jakości własnej działalności i prestiżu.

„Firma Przyjazna Klientowi 2007”

„Firma Przyjazna Klientowi 2007”

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mac-Graf jest laureatem godła ogólnopolskiego Programu Certyfikującego „Firma Przyjazna Klientowi” nadawanego przez Fundację Obserwatorium Zarządzania. Celem firmy jest przyczynianie się do poprawy jakości obsługi klienta.

„Gazele Biznesu”

„Gazele Biznesu”

Firma Mac-Graf jest laureatem konkursu „Gazele Biznesu” w latach 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017. Nagroda przyznawana przez „Puls Biznesu” potwierdza stabilną sytuację finansową firmy i jej dynamiczny rozwój oraz nieskazitelną reputację i wizerunek budowany w oparciu o najwyższe standardy zarządzania jakością.

„Rzetelna Firma”

„Rzetelna Firma”

Mac-Graf uczestniczy w programie „Rzetelna Firma”, który prowadzony jest pod patronatem Krajowego Rejestru Długów i rekomenduje współpracę wyłącznie z Rzetelnymi Firmami

Certyfikat Krajowego Rejestru Długów

Certyfikat Krajowego Rejestru Długów

Firma Mac-Graf jest licencjonowanym użytkownikiem Systemu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej S.A. Firma, współpracując z KRD, przyczynia się do poprawy płynności finansowej polskich przedsiębiorstw oraz popiera etyczne prowadzenie działalności gospodarczej.